Sosyal Medya 17 Kez Okundu 0

Instagram hikayeler için güncelleme yayınladı

Şu anda Instagram’da Keşfet sekmesindeki gönderileri incelemek isterseniz, ana ekranda gerçekleştireceğiniz gibi yukarıya kaydırmanız gerekli. Platform, görünüşe göre Hikayedeki gezinme yöntemini numune alarak, ekrana dokunma ile bir gönderiden diğerine geçme özelliğini test ediyor.

Instagram, Keşfet seçeneğini kullanarak bu özelliği test ettiğini doğruladı. Bir şirket yetkilisi husus hakkında: “Instagram’daki tecrübesi tedavi etmek amacıyla her vakit yeni yolları test ediyoruz ve sizi sevdiğiniz insanlara ve şeylere daha da yaklaştırıyoruz.” şeklinde konuştu. Sözcü ayrıca, şirketin şu anda ana ekranda da bu tür bir gezinme yöntemini test etmenin gündemlerinde olmadığını da ekledi.

Platform esasen bir video bittikten sonra otomatik olarak diğerine geçiyordu. Bu özellik, fotoğraf gönderileri vasıtasıyla yeni kullanıcılar keşfetmeyi neredeyse video tecrübesi kadar basit duruma getirecek.

Diğer bütün deneysel Facebook ve Instagram özelliği gibi bu özellik de şu anda yalnızca çok az sayıda kullanıcı doğrulusunda kullanmak mümkün olacak. Fakat test durumunda gösterdiği performansa göre kalıcı olarak Instagram’da yer edinebilir.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir