Sosyal Medya 196 Kez Okundu 0

Instagram Bildirim Özelliğini Kaldırdı!

Instagram Şubat ayında Snapchat ile benzer bir özelliği kullanıma sunmuştu. Hikayelerinin ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bir bildirim gönderileceği özellik test aşamasındaydı ancak birtakım kullanıcılarda aktif olmuştu. Instagram kaldırarak, hikayelerde ekran görüntüsü alındığında hikayenin sahibine bundan sonra bildirim gönderilmeyecek.

Instagram ekran görüntüsü alanların karşı tarafa bildirileceğinin açıklanması kullanıcılardan büyük reaksiyon aldı. Ancak, aradan geride bıraktığımız sürede her ne olduysa ekran görüntüsünü alınınca, karşı tarafa bildirim gitmemeye başladı. Instagram bu bildirim özelliğini resmi olarak duyurmadığı amacıyla kimin bu özelliğe sahip bulunduğu ya da kullanıcıların ne kadarında aktif bulunduğu bilinmiyordu. Nihayet, Instagram doğrulusunda oluşturulan resmi açıklama ile bu mevzuya netlik kazandırıldı.

Instagram yetkilileri, bu özelliğin test sürecinden bile çıkarılmadan sonlandırıdığını belirttiler. Tabi, Instagram’ın gelişen aylarda bunu tekrardan gündeme getirme talihi var. Ancak, şu anda başkalarının paylaştığı fotoğraf ve videolardan ekran görüntüleri alabilmek hiç bir problem oluşturmuyor.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir