Android 116 Kez Okundu 0

İlk yapay zeka tuşu olan telefon: LG G7 ThinQ

LG, yeni amiral gemisi G7 ThinQ’i büyük olasılıkla 2 Mayıs’ta, New York’taki bir etkinlikte tanıtacak. En mühim özelliği ise bir yapay zeka düğmesiyle beraber geliyor olması.

LG G7 ThinQ’nun sadedce suni zeka işlevleriyle değil; yanında yeni bir işlevle daha geleceği söyleniyor: Google Asistan’a ayrılmış bir düğme. Cnet’in raporuna göre bu düğme, telefonun sol doğrultusunda yer alıyor. Parmak izi sensörü ise arka yüzde bulunuyor. G7 ThinQ’in yapay zeka destekli V30S gibi özel LG komutlarıyla Google Asistan’a soru sormaya izin vereceği söyleniyor.

LG G7 ThinQ, dijital asistan düğmesiyle gelen ilk telefon olmayacak. Samsung, Galaxy S8’den itibaren telefonuna bir Bixby düğmesi eklemeye başlamıştı. Firma daha sonra, hata sonucu basmaları engellemek ya da Bixby’yi sevmeyenleri kızdırmamak amacıyla tuşu kapatma fonksiyonu sunmak mecburiyetinde kalmıştı.
G7 ThinQ’in butonunu dönem dışı bırakmanın olası olup olmayacağı ise henüz belli değil.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir