Bilgisayar 172 Kez Okundu 0

Huawei Yeni Dizüstü Bilgisayarı MateBook X Pro’yu Tanıttı

Mobil Dünya Kongresi kapsamında akıllı telefonlara kendisini adamış olsak da, Huawei’den bir de dizüstü bilgisayar duyurusu geldi.

Yeni amiral gemisi telefonu P20 ve P20 Plus’ı 27 Mart’ta kendi düzenleyeceği bir etkinlikte tanıtacak olan Huawei, bu amaçla Mobil Dünya Kongresi’ne yeni bir amiral gemisi telefonu getirmiyor. Bununla beraber Mobil Dünya Kongresi’ni de boş geçirmek istemeyen Çinli firma, yeni dizüstü bilgisayarı MateBook X Pro’yu tanıttı.

MateBook X Pro nerdeyse çerçevesiz ekran diyeceğimiz olağanüstü derecede ufak ekran çerçevesi tasarımıyla dikkatleri üstüne çekiyor. Çerçeve inceliği nedeniyle Huawei, Dell XPS 13 gibi cihazlarda tespit edilen acayip kamera yerini önlemek amacıyla Web kamerasını MateBook X Pro’nun klavyesine yerleştirdi. Bunun yanı sıra, cihazın ekranı 3:2 en-boy oranıyla 13.9 inç büyüklüğe ve 3000 x 2000 çözünürlüğe sahip.

MateBook X Pro satın alacak kullanıcılar, cihazın sekizinci kuşak Intel Core i5 ya da i7 prosedürcüleri kullanan modellerinden istediklerini seçebilecekler. Hem de her iki prosedürcü opsiyonunda de Nvidia GeForce MX150 GPU grafik prosedürcüsi bulunuyor. Ağırlığı 1.33 kilo seviyesinde olan MateBook X Pro’nun dahili parmak izi tarayıcı tespit edilen güç düğmesi, iki adet USB-C bağlantı noktası ve bir adet USB-A bağlantı noktası gibi özellikleri bulunuyor.

Daha önce, Huawei doğrulusunda pazara sürülen MateBook X’in en büyük sorunu pil ömrüydü. Fakat Çinli firma, MateBook X Pro amacıyla özel olarak tasarlanan batarya yardımıyla bilgisayarı 14 saat süresince kesintisiz çalıştırabileceğinizi iddia ediyor. Dizüstü bilgisayarın genelde uzun pil hayatlarına sahip bulunduğu iddia edilse de, kullanım esnasında işler genelde öyle olmuyor.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir