Mobil 97 Kez Okundu 0

Huawei EMUI 8.1 ile bomba özellik geliyor

Huawei, yeni amiral gemisi modeli olan P20‘de Android 8.1 Oreo tabanlı EMUI 8.1 arayüzüne yer vermişti. EMUI 8.1 ile bir çok özelliği sisteme ekleyen Huawei, bu arayüzü diğer modellerine de yakın zamanda sunmaya hazırlanıyor. Güncelleme öncesi ise Huawei cep telefonu ürün grubu başkan yardımcısı Bruce Lee, EMUI 8.1 ile gelecek bir özelliği açıkladı.

EMUI 8.1 ile dosya paylaşımı kolaylaşıyor

Bruce Lee‘nin Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo üzerinden yaptığı açıklamaya göre; güncelleme ile sistemdeki Huawei Share özelliği yenilecek. Yenilenen Huawei Share özelliği sayesinde; Windows, macOS ve Android cihazlar arasında dosya paylaşımı yapmak daha da kolaylaşacak.

SMB protokolü ile çalışacak olan bu özellik, akıllı telefonun ağa bağlı bir çeşit sabit disk olmasını sağlayacak. Aynı ağa bağlanan tüm cihazlar özel bir konfigürasyon yapmadan akıllı telefonun depolama birimine ulaşabilecek.

Telefonu bir çeşit sanal sabit diske çevirecek olan bu özelliğin güvenlik açısından nasıl bir deneyim sunacağı henüz bilinmiyor. Ancak yine de bu özellik, bilgisayardan telefona sürekli video ve fotoğraf gibi dosya transfer edenlerin hayatını kolaylaştıracaktır. Umarız Huawei dosya paylaşımında gerekli önlemleri alır ve güvenli bir deneyim sunar.


Osman Öge {Osman Öge}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir