Android 25 Kez Okundu 0

Huawei, Çok Farklı Katlanabilir Telefon Patenti Aldı

Çinli Huawei, ilk katlanabilir akıllı telefonu olan Mate X’i şu ana kadar pazara sürmeyi başarabilmiş değil. Yine de şirket, yeni kuşak katlanabilir akıllı telefonlar amacıyla patentler almaya devam ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nin yaptırımlarıyla baş etmeye çalışan Huawei, yeni ürünleri üzerindeki çalışmalarını da sürat kesmeden sürdürmeye devam ediyor. Yeni bir patent alan Çinli teknoloji devi, Samsung Galaxy Fold ile hayatımıza giren fakat bir dizi problemle beraber bekleme adımına dönene katlanabilir ekran teknolojisiyle alakalı yeni bir ürün geliştirdi. İşte Huawei‘nin o patenti;

Huawei‘nin aldığı bu patenti daha yakından incelemek gerekirse; bu akıllı telefon patentinin ekranı, daha evvelce gördüğümüz gibi ortadan kaplanmıyor. Mate X ve Galaxy Fold’da tespit edilen ekranın ortadan katlanması tasarımı bu kez iki yana alınmış halde. Bu da cihazın daha büyük bir ekrana sahip olacağı manasına geliyor. Tamamen açık durumu bir akıllı telefon yerine tablet durumuna geliyor da diyebiliriz. Bu patentin üç ebatlı modellemesine yakından bakacak olursak;

Elbette patenti alınan her ürünün pazara sürüleceğini söylemek doğru olmaz. Huawei’nin bu patenti namacıyla aldığı, ne vakit pazara süreceği, donanımsal özelliklerinin ne olacağı ya da fiyatı esasen meydana çıkmış halde değil. Belki gelişen dönemlerde bu modeli raflarda görmek olası olabilir fakat henüz bunu söylemek amacıyla fazlasıyla erken. Bunun namacıylai, şu an amacıyla Huawei’nin Mate X’i bile tamamlayamamış olması.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir