Mobil 2.424 Kez Okundu 1

Harry Potter hayranlarını heyecanlandıran Hogwarts Mystery oyunu çıkıyor

Harry Potter hayranlarını heyecanlandıran Harry Potter: Hogwarts Mystery oyunu merakla bekleniyor. Potterhead’ler 25 Nisan’da çıkması beklenilen oyuna dair haberlere kilitledi ancak oyuna gereksinim duymadan akıllı telefonlarla yapabilabilecek Harry Potter büyüleri de bulunuyor.

İşte o 7 keyifli büyü!

JK Rowling’in kitaplarındaki sihir dünyamıza yayılıyor. Harry Potter’da çoğu büyücü muggle teknolojisi kullanmasa da elimizdeki muggle teknolojisiyle akıllı telefonumuzu kullanarak yapabileceğimiz keyifli büyüler de bulunuyor. Mashable doğrulusunda hazırlanan ve  aktarılan haberlere göre o 7 büyü şu şekilde sıralanıyor…

LUMOS!

Akıllı telefonların birçoğunda elfeneri olarak da kullanılabilen flaş bulunuyor. Harry Potter’da oluşturulan ışık büyüsünü gerçekleştirme amacıyla detaylı programlar indirerek lumos dediğinizde telefonunuzun flaşının yanmasını sağlayabilirsiniz. Hem de akıllı ev teknolojilerine sahipseniz evlerinizde kullandığınız lambaları lumos dediğinizde açılacak şekilde programlayabilirsiniz.

SONOROUS!

Harry Potter’da büyücülerin megafon yerine asalarını kullanarak seslerini arttırmak amacıyla kullandıkları büyüyü, akıllı telefonlarınıza sesinizi yükselten mikrofon programlarını yükleyerek gerçekleştirebilirsiniz. Telefonunuza taktığınız kablosuz kulaklık ve daha ardından bağladığınız hoparlörlerle gerektiğince sesli konuşmalar yapabilirsiniz.

ALOHOMORA!

Kapı açmak amacıyla sarfedilen bu büyüyü gerçekleştirme amacıylase Amazon’un Ring gibi akıllı kapı kilidini kullanarak akıllı telefon hapörlörünüze “Alohomora” dediğinizde açılmasını sağlayacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Elbette bu büyüyü gerçekleştirme içersinde akıllı ev asistanı sistemleri gerekmekte.

MARAUDER’İN HARİTASI

Haritanın benzerini yapamayacak olsanız da, bütün dostlarınızı çağrı ettiğiniz benzer görüntülerden faydalanan bir GPS programı kullanabilirsiniz. Buradaki haritada katılım gösterenlerin ayak izlerini takip edebilirsiniz.

WINGARDIUM LEVIOSA!

Bunu bize öğretmesi amacıyla Profesör Flitwict’ke gereksinimiz yok. Nesneleri havaya kaldırmak amacıyla manyetizma ve ses dalgalarından faydalanabiliriz. Dilerseniz buradaki linkteki videoyu izleyerek araştırmacıların bunu nasıl başardığına bakabilirsiniz. Her ne kadar Wingardium Leviosa büyüsünü akıllı telefonlarla yapamıyor olsak da bunu da yakında başarabileceğimiz ön görü ediliyor.

WEASLEY SAATİ

Molly Weasley çocuklarını büyülü saat ile takip ediyordu. GPS teknolojisini kullanan saatleri sevdiklerinize sunarak mobil program üzerinden onları takip edebilirsiniz. Bu her ne kadar denetim manyaklığının kibar söylenişi olsa da, bu büyünün benzerini sahip olunan teknolojiyle gerçekleştirme mümkün.

BİR ASA KAPIN

Bazı markalar doğrulusunda üretilen, akıllı telefonları denetim etmemizi gerçekleştiren aslardan alarak işleri bir ismim ileriye taşıyabilirsiniz. Üstelik anka kuşu çekirdeğinden üretildiği söylenen asalardan Harry Potter’da bulunduğu gibi sadece 2 adet değil milyonlarca üretildi.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

“Harry Potter hayranlarını heyecanlandıran Hogwarts Mystery oyunu çıkıyor” üzerine 1 yorum

  1. umut dedi ki:

    Güzel bir oyuna benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir