İnternet 60 Kez Okundu 0

Google’da Bulunan 7 Gizli Arama

Dünyanın en çok sarfedilen arama motoru Google, bundan sonra hayatımızın bir parçası olan, derhal her gün başvurduğumuz çok büyük bir platform.

Ancak aramalar-araştırmalar yaptığınız Google’da, şimdiye kadar kullanmadığınız ve büyük ihtimalle da hiç duymadığınız bazı özellikler mevcut.

Ve işte Google’ın, o çok az bireyin bildiği 7 özelliği.

1. Google’a Uyarlanmış Eski Video Oyunları
– Atari Breakout, PAC-MAN ve Snake oyunları Google üzerinden hala oynanabiliyor. Yapmanız gereken:

– Google’a ‘Atari Breakout’ yazın ve aratın. Sonra görsellere tıklayın. Ve oyun karşınızda.

– ‘PAC-MAN’ yazıp ‘Kendimi Şanslı Hissediyorum’ butonuna tıklarsanız PAC-MAN oyunuyla, ‘Google Snake’ yazıp ‘Kendimi Şanslı Hissediyorum’ butonu ile aratırsanız da Snake oyunuyla karşılaşacaksınız.

2. Google Barrel Roll
Google‘a ‘Do a barrel roll’ yazıp aratırsanız, sayfanın döndüğüne şahit olacaksınız.

– Şayet iateğiniz ekranın daha uzun vakit dönmesi ise, ‘Do a barrel roll 10 times’ yazabilirsiniz.

3. Askew
– Bir diğer kolay ve komik özellik ise, Askew. Google’a ‘Askew’ yazıp aratın. Sayfanız bundan sonra bir oran yana eğik durumda.

4. Google Gravity
– Google’ın bu enteresan yerçekimi özelliği ile, bulunduğunuz ortamdaki yerçekimini ekrana taşıyabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey: ‘Google Gravity’ yazdıktan sonra ‘Kendimi Şanslı Hissediyorum’ butonu ile aratmak.

5. Zerg Rush
– Bir tür eski video oyunu gibi gözükse de, gerçekte tam olarak öyle değil. Google’a ‘Zerg Rush’ yazıp aratın bakalım ne çıkacak.

6. Google Sphere
– Açılış sayfanıza yeni bir hava katmak istiyorsanız, bunu denemenizde yarar var. Google’a ‘Google Sphere’ yazıyor ve ‘Kendimi Şanslı Hissediyorum’ alternatifi ile aratıyoruz.

7. Google Underwater
– Başkaları amacıyla pek kullanımı kolay bir özellik olmasa da, deniz görselliği sevenler adına harikulade diyebiliriz! Google’a ‘Google Underwater’ ve ‘Kendimi Şanslı Hissediyorum’ demeniz yeterli.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir