Genel 300 Kez Okundu 0

Google uzun zamandır iPhone uygulaması için çalışıyor

TheVerge tarafından hazırlanan bir rapora göre, Google aylardır, iPhone ve iPad için kelime tahmini ve çok önemli bir Google arama düğmesi özelliği olacak olan yeni bir klavye üzerinde çalışıyor.

Yeni klavye mevcut saf Android klavyesine göre daha görsel anlamda farklı olacak ve aynı zamanda klavyeyi daha farklı hale getirecek pek çok ilginç yeni özellikler paketi bulunacak. Örneğin GIF arama araçları ve yerleşik resim özellikleri olacağı iddia edildi. Aynı zamanda Google arama için yerleştirilen özel bir Google logosu düğmesi, Google en karlı ürüne hızlı ve kolay şekilde erişim yapmasını sağlayacak.

Apple iOS 8 sürümünden itibaren iOS’un üçüncü taraf klavyeleri kullanmasına izin veriyor ve o zamandan beri Swype ve SwiftKey gibi en popüler uygulamalar iPhone’larda kullanılabiliyor

Peki Google neden kendi uygulamasıyla katılmaya karar verdi? Bunun ana nedeni, oldukça anlaşılır. Google iOS arama Google arama sayısını arttırmak istiyor.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir