İnternet 193 Kez Okundu 0

Google artık sizin yerinize sohpet edecek

Google’ın yeni chat bot’u sizin yerinize konuşup dostlarınızı kandırabilir!

Çevrimiçi chat’in hızına ayak uydurmak stresi olabiliyor, ama Google’ın üstünde çalıştığı yeni bir vasıta yardımıyla çok yakında işimiz daha basit olabilir.

Reply adındaki yeni vasıta, tanınmış programlarla uyumlu olacak, bunların arasında Messenger, WhatsApp, Twitter ve Slack de bulunuyor. Reply, dostlarınızın neler söylediğini analiz edip, sizin konuşma tarzınıza göre yanıt seçenekleri sunacak. Bunun yanısıra Reply, Google’a verdiğiniz koordinat ve günlük planınız gibi verileri de otomatik yanıtlara daha orjinal bir hava vermek amacıyla kullanacak.

Eğer Gmail mobil programını kullanıyorsanız, Smart Replies’i bilirsiniz. Bunlar, bir mesajı okurken size tavsiye edilen kısa hazır yanıtlar.

Örneğin, biri size daha sonra sinemaya gidip gitmeyeceğinizi sorduğunda, program size “Evet, geliyorum”, “Hayır, gelmiyorum”, “Evet, orada görüşürüz” seçeneklerini sunuyor. Bu seçeneklerden birine dokunursanız program, bir yanıtlama penceresi açıyor ve burada cümle tamamlanmış, gönderilmeye hazır durumda bulunuyor.

Adından da anlaşılacağı gibi Smart Replies, vakit içersinde sizin makale tipinizi daha iyi taklit edecek şekilde gelişiyor. Test edenlere gönderilen ve Android Police doğrulusunda yayınlanan bir e-mail’e göre Reply ise, bir ismim daha öteye gidecek ve takviminizden randevu verilerinizi alacak, hem de koordinatunuza göre yanıtlar türetebilecek.

“Sürüş yapar iken Reply, telefonunuzu sessize alabilir ve size mesaj atanlara şu an chat yapamayacağınızı söyleyebilir.”

Smart Replies’ın gönderilmeden evvelce doğrulanması gerekiyor, ama Reply yanıtları, yalnızca bir tıklama ötede olacak.

Eğer umulduğu kadar düzgün çalışırsa Reply, online sosyal hayatımızın yükünü büyük oranda hafifletebilir ve sevdiklerimiz ile arkadaşlarımız, aradaki farkı anlamayabilir bile.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir