Intel’in prototip olarak 2 senedir üzerinde çalıştığı Tiger Rapids, üretime geçmeye hazırlanıyor. Asus ve Lenovo doğrulusunda da kabul gören dizayn, bugünkü bilgisayar anlayışını değiştirecek gibi görünüyor.

Çift ekranlı dizüstü bilgisayarlar dizayn manasında daha mobil bir yapıya sahip olsa da yavaş yavaş gerçek oluyor. Tam fonksiyonlu çift ekran PC’lere ait dizaynlara her geride bıraktığımız gün bir yenisi daha eklenirken bu adımlardan en başarılısının Intel doğrulusunda atıldığını söyleyebiliriz.

Intel; aşağı yukarı 2 sene süresince dizaynı üzerinde çalıştığı Tiger Rapids isimli prototipini, Lenovo ve Asus cephesinden geçirmeyi başardı. Bahsi geride bıraktığımız iki dev firma, Tiger Rapids’e dair ürünlerini bu hafta düzenlenecek olan Computex fuarında gösterecek.

Dijital sanatçılar ve işi gereği notlar alması gereken insanlar amacıyla geliştirilen Tiger Rapids, amaç grubu olarak çok daha geniş kitlelere ve hedefe hizmet edebilecek bir dizayna sahip. Ana 7.9 inçlik ekranı ve kağıt hissine ideal bir şekilde geliştirilmiş ikincil bir ekran barındıran aygıt, güç kullanımı manasında da bilhassa ikincil ekran boyutunda son derece iddialı. E Mürekkep teknolojisi ile donatılan ikincil ekranı ile beraber aygıt 15 saatlik bir pil ömrü vaadediyor. Tiger Rapids’in Asus uyarlaması olan versiyonun ise tamamiyle suni zekaya odaklanacağı ön görü ediliyor.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir