Android 178 Kez Okundu 0

Galaxy S9 sürpriz özellikler ile geliyor

Galaxy S9 belki çok büyük yeniliklerle gelmeyecek fakat Galaxy S8’de yaşanan bu 3 mühim bozukluğu ortadan kaldıracak!

Yeni Samsung Galaxy S9, çok büyük yeniliklerle gelmeyecek olsa da Galaxy S8’in birkaç fark edilir problemini ortadan kaldıracak. Galaxy S9 Plus’ın da benzer farklılıklarla gelmesi bekleniyor.

İşte Galaxy S9’un düzelteceği 3 mühim sorun…

1. Parmak İzi Sensörünün Konumu

Galaxy S8, S8 Plus ve Note 8’in arkasındaki parmak izi sensörünün konumu, merkez değil kameranın yanıydı. Bu yüzden sensörü bulmaya çalışırken kameranın üstünde parmak izinizi bırakabiliyordunuz.

Galaxy S9, sızan çizimlere ve kılıflara bakacak olursak sensörün yerini değiştirerek onu kameranın altına yerleştirecek. Bunun yanısıra cihazın iPhone X’teki Face ID’ye benzer bir işlevle geleceği söyleniyor.

2. Daha İyi Odaklanma, Daha Çok HDR Video

Galaxy S8’in kamerası çok iyi olsa da Galaxy S9, kamera konusu ile alakalı ciddi geliştirmeler getirecek. Samsung MWC 2018’deki basın konferansı, “Kamera. Yeniden buluş edildi” başlığını taşıyor. Galaxy S9’un parametre f/1,5 – f/2,4 diyafram aralığına sahip olması bekleniyor – bu, düşük ışıkta daha iyi performans ve odağa daha geniş bir sahnenin sığması demek. Snapdragon 845 yongası ise HDR video yakalama fonksiyonunun ilk kez Galaxy S9’da desteklenmesi manasına gelebilir. Son olarak Galaxy S9 Plus’ın Note 8 gibi çift lensli kamerayla gelmesi bekleniyor.

3. Ve Nihayet Stereo Hoparlör

Kavisli ekranıyla Galaxy S8 kuvvetli bir çoklu bölge makinesi gibi görünse de, alt tarafındaki ufak hoparlörden gelen ses sizi üzüyordu. Galaxy S9’la alakalı sızıntıların nerdeyse tümü, telefonun hoparlörlerinin stereo olacağını söylüyor. iPhone 7’nin bile stereo hoparlörle yaklaştığını düşünürsek, Samsung’un amiral gemilerinin çift hoparlör sunma süreyi oldukça gelmişti. Galaxy S9’un aynı Apple gibi üst taraftaki hoparlörü ikinci hoparlör olarak kullanması bekleniyor.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir