Bethesda’nın merakla beklenilen oyunu Fallout 76’nın yeni bir videosu yayınlandı.

Hiçbir şey insanları dünyanın sonunun geldiğine sevindiremez. Fallout serisi hariç tabii. Her ne kadar Fallout 76’nın çıkmasına hala birkaç ay daha olsa da yayınlanan yeni oyun içi video, oyuncuları heyecanlandırmaya yetiyor.

“Savaş… Savaş katiyen değişmez” diyor videonun başındaki politik figür. “1776’da bu büyük millet, silahlı çatışmanın yaşam, istiklal ve mutluluğun peşinde olma haklarımızı korumanın tek yolu olduğunu kabul etti.”

Dünyayı tehdit eden nükleer savaşın belirsizliğinden tam olarak 100 sene sonra Amerika, Vault 76’ın tamamlanmasını kutluyor. Mahzen (Vault), sakinlerini ‘kıyamet’ karşısında net bir ölümden kurtarmak amacıyla tasarlandı.

Videodaki anlatıcının sözlerinde elitist hem de faşist bir duygu var: “Ancak herkes kurtarılmayacak. Mahzen’e girmeleri amacıyla seçilenler aramızdan en iyileri ve en parlakları olmalı. Savaş durduğunda ve Fallout durgunlaştığında, sizler yalnızca duvarları değil, binaları bilhassa de kalpleri ve zihinleri; nihayetinde ise Amerika’yı tekrardan inşa etmelisiniz.”

Video, nükleer kıyametin Batı Virginia’da tam olarak nasıl gerçekleştiğini açıklamıyor, fakat bunu erkenden öğrenmeyi bekliyoruz. Ne de olsa, bombalar düştükten bir sene sonra Amerika’nın nasıl yıkıldığını biliyoruz. İlk defa John Denver’dan bir parça içermeyen Fallout içeriği izlediğimizi de belirtmeden geçmeyelim.

Fallout 76‘ya ulaşmak amacıyla Kasım ayına kadar beklemek mecburiyetinde değilsiniz. Eğer oyunu ön sipariş verdiyseniz “B.E.T.A.” programına katılabilirsiniz. B.E.T.A. ise “break it early test application” sözlerinin kısaltması. İlk evvelce Xbox One amacıyla 23 Kasım’da çıkacak olan oyun, daha ileri zamanlarda başka platformlara da çıkacak.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir