İnternet 255 Kez Okundu 0

Facebook Yeni Özelliği İle YouTube’a Rakip

Facebook yeni özelliği ile YouTube’a rakip olmaya hazırlanıyor. Sosyal medya platformu Facebook video alanında yaptığı değişiklikler ile birlikte kullanıcıların artık Facebook üzerinden video aramasını mümkün hale getirecek. Bu özellik ile birlikte YouTube üzerinden işlem yapan pek çok kullanıcının sadece Facebook kullanarak videoları ulaşabilir olması YouTube ile Facebook’u karşı karşıya getirecek.

Bugüne kadar yaptığı değişiklikler ile birlikte video konusunda kapsamlı bir yeniliğin haberini veren Facebook yaptığı son açıklama ile birlikte video arama özelliğini sundu. Mevcut sistemde kişilerin video arabası mümkün olmazken videoları ulaşma noktasında sadece kişilerin paylaştığı videolar için profilin incelenmesi gerekiyor.

Bu konuda da işleri daha da kolay bir hale getiren Facebook, video arama özelliğini kullanıma sunarken, kişiler aramak istediği videonun adını yazarak direk videolara ulaşabilecek. Yapılacak bu değişiklik ile birlikte canlı yayınlar üzerinden dahi aramanın yapılabileceği ve istenen videoya ulaşılabileceği belirtilirken kişilerin canlı yayın yaptığı sırada çok daha fazla kişiye ulaşabileceği belirtildi.
Facebook tarafından yapılan açıklamada videolar ile ilgili önemli bir soruna dikkat çekilirken şu anda sistemin çok iyi bir şekilde çalışmadığı ve bunun sebebinin de video yükleyen kişilerin videoları doğru bir şekilde etiketlemede belirtildi. Fakat bu özellik sonrasında video yükleme ekranlarında daha detaylı bilgi girilmesi gerekirken kişilerin video bulma noktasında da kolay bir şekilde işlemleri yapması sağlanacak.

KAYNAK : http://www.veteknoloji.net/haber/facebook-yeni-ozelligi-ile-youtube-a-rakip-81080.html


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir