Sosyal Medya 118 Kez Okundu 0

Facebook geçmişi silme artık yapılabilir

Facebook’un F8 Konferansı dahilinde dünyaya duyurduğu yeni özellik, kullanıcıların hoşuna fazlasıyla gidecek; çünkü kullanıcıların en büyük dertlerinden biri olan ve prosedüriş bilgileri silmek istediklerinde tek tek uğraşmaları gereken bu yorucu hal tarihe karışıyor.

Facebook arama geçmişi tek tuşla kullanıcının silebileceği görülmemiş bir özellik üstünde çalışıyor. Facebook’un saklılık denetimi amacıyla sunmuş bulunduğu katagorilerin yanına ekleyeceği Clear History ile Facebook geçmiş işlemi basitçe temizleyebileceksiniz. İnternet tarayıcılarında çerezleri ve işlem temizlemenin gerektiğince basit bulunduğunu bildiren Zuckerberg, böylelikle aynı sistemi Facebook‘a uyarladıklarını ifade ediyor.

Cambridge Analytica skandalıyla bağlantılı olan bu özellik kullanıma sunulduğunda, etkileşimde bulunduğunuz uygulamalar ve internet siteleriyle alakalı bilgileri görebilecek ve bu bilgileri hesabınızdan silebileceksiniz.

Skandal ardından kendini affettirmek isteyen Facebook, hem kullananlara hem de geliştiricilere yönelik çok sayıda yeni özellik duyurdu. Bu sayede şahsi bilgiler konusu ile alakalıki şüphelerin en az düzeye indirilmesi hedefleniyor.

Ancak Facebook, etkinlikleriniz ve beğenileriniz ile alakalı bilgi sahibi olmasının, son kullanıcı tecrübesi en iyi duruma getirmek amacıyla kritik bulunduğu konusu ile alakalı ısrarcı. Zuckerberg bu hali şu şekilde ifade ediyor;


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir