Sosyal Medya 205 Kez Okundu 0

Facebook FaceDate için ilginç bir zaman dilimi seçti

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook’un çöpçatanlık işine girmesi haberleri üzerine dünyaca ünlü dostluk programından enteresan bir yorum geldi. Happn adlı program Facebook’un tanışma programının sürenin muazzam bulunduğunu dile getirdi.

Facebook’un duyurduğu FaceDate ile sevgili ya da dost bulma olarak da geride bıraktığımız hizmetlerin rekabet içerisinde çok daha iyi hizmet sunabilcek amacıyla yenilikler gerçekletireceğini şuandan öngörebiliriz. Happn, Facebook’un FaceDate hizmeti ile alakalı resmi bildirimde bulundu. F8’de duyurusu oluşturulan yeni özelliğin sektör amacıyla olumlu ve kuvvetli bir sinyal bulunduğunu düşünen happn ekibi, tanışma programlarının geleceği yönünden mühim bir ismim bulunduğuna da vurgu yaptı. Hem de program Facebook seçtiği süreyi muazzam buldu.

İşte happn’in husus ile alakalı yaptığı resmi açıklama;

“Kısa vakit evvelce içersinde kaldığı tartışmaları ve flört ile çift temaslar gibi hususların son derece özel ve saklı bir alan bulunduğu gerçeğini göz önüne aldığımızda, Facebook’un tanışma programı dünyasına girme isteğini bildirmek amacıyla seçtiği zamanlamayı muazzam buluyoruz.

Biz happn olarak, sektörde bağımsız bir oyuncu olarak büyümemizi sürdürecek ve dünya genelinde hususmumuzu güçlendireceğiz.

İster eski ister yeni olsunlar, rakiplerimizin varlığının, verdiğimiz hizmetin özünde yer alan ‘gerçek dünyayı flörtün büyüsüyle birleştirme‘ gaye ve taahhüdümüzü pekiştirdiğine inanıyoruz.”

Burada söylenilen bir söz gerektiğince ilgi çekici. Facebook bildiğiniz gibi uzun vakittir skandallarla çalkalanıyor ve bu skandalın ortasında Tinder ve happn aynısı mahremiyetin olağanüstü mühim bulunduğu bir hizmeti döneme sokuyorlar. İnsanların bu özelliğe nasıl yaklaşacağı ise şirketin en büyük kumarı olmuş durumda.”


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir