Genel 74 Kez Okundu 0

ePTTAVM online tanzim satışına başladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, tanzim satışların gelişen dönemlerde çevrimiçi olarak yapılabileceğini duyurdu. Yeni düzenlemeyle beraber, bundan sonra ePTTAVM çevrimiçi tanzim satışı başlamış durumda.

Bir süredir ülke gündeminde olan tanzim satışlar ile alakalı bir grup değerlendirmelerde tespit edilen Bakan Cahit Turhan açıklamasında, ” Sebze ve meyve fiyatlarının ciddi yükselişi ile beraber Enflasyonla Topyekûn Mücadele kapsamında vatandaşlarımıza ekonomik fayda sağlamak hedefiyle program koyulan tanzim satışlarını, yakın vakitte Türkiye’nin Pazaryeri Platformu epttavm.com’da başlatıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Böylece tanzim satışların çevrimiçi olarak da yapılmaya başlandığını duyuran Cahit Turhan, ePTTAVM çevrimiçi tanzim satışı ile tarım ürünlerinin vatandaşa ulaşma sürecinde alınan hizmet ücretlerini ortadan kaldırmaya amaçladıklarını de belirtti.

Bu projeyle beraber, tanzim satış noktalarında tespit edilen bütün meyve ve sebzeler bu PTT‘nin e-ticaret sitesi üzerinden de vatandaşlara ulaştırılması sağlanacak.

Vatandaşların tanzim satış noktalarında saatlerce sıra beklememesini amacıyla bu tür bir projeye imza attıklarını bildiren Bakan Turhan, e-tanzim kapsamında yapılacak olan satışların ilaveten epttavm.com üzerinden başladığı da müjdeledi. Hemen aşağıdan, e-tanzim kapsamında satılacak olan sebzelerin fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Son olarak, vatandaşlar bir ürün amacıyla en çok 3 kilo sepete ekleyebilecekler. Ayrıca, bir kilo ürünün kargo bedelinin de 3.70 TL olduğunu da belirtmekte fayda var.

İnternette satılan birtakım sebzelerin fiyatı ise şöyle;
– Biber : 6 TL
– Patlıcan : 4.5 TL
– Salatalık: 4 TL
– Ispanak: 4 TL
– Havuç: 2.50 TL
– Maydonoz: 2.25 TL
– Patates : 2 TL
– Soğan: 2 TL


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir