Sosyal Medya 803 Kez Okundu 0

Engelleyicinizi Engelleyecek Bir Engeli Devreye Alıyoruz

Adblock’un, Facebook’un reklam engelleyici sınırlamasını aştığını açıklamasının ardından Facebook’tan karşı cevap gecikmedi.

Reklam engelleyici yazılımlara karşı büyük bir savaş başlatan Facebook’un gündemindeki ilk sırayı elbette Adblock oluşturuyordu. Milyonlarca kişinin kullandığı reklam engelleyici yazılım şirketi ise Facebook’un aldığı önlemi aşmayı başardığını duyurmuş ve kullanıcılarının Facebook’u reklamsız olarak kullanmaya devam edebileceklerini belirtmişti. Bunun keyfini birkaç saat sürdürebilen Adblock’a Facebook’un cevabı gecikmedi ve şirket tarafından “engelleyicinizi engelleyecek bir engeli devreye alıyoruz” açıklaması yapıldı. Böyle söyleyince biraz kafanız karışmış olabilir, şu şekilde belirteyim: Facebook, bugün yayınlayacağı yeni bir güncellemeyle Adblock Plus’ı masaüstünde tekrar devre dışı bırakmaya başlayacak.

Bu tarz reklam engelleyici yazılımları kullanıcılar açısından yararlı bulmadıklarını belirten Facebook, zaten ne tarz reklamlar görmek istediklerine dair seçimi kullanıcılara bıraktıklarını söylüyor. Biz de merakla Facebook’un yayınlayacağı güncellemeyi ve sonucunu bekliyoruz.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir