Genel 20 Kez Okundu 0

Elon Musk Gelecek İçin Önemli Açıklamalarda Bulundu

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, video oyunlarının geleceği ile alakalı konuştu. Musk’a göre video oyunları, gelecekte gerçek yaşamdan ayırt edilemeyecek hâle gelecek.

Elon Musk, E3’te bir paneldeki konuşmasında oyunların geleceği ile alakalı ilginç açıklamalar yaptı. Musk, yaptığı açıklamalarda çağdaş video oyunlarının gelecekte gerçek olmaktan ayırt edilemeyeceği noktaya kadar evrilebileceğini düşündüğünü belirtti.

Musk, açıklamalarında biraz daha ileri giderek insanların, başkasının video oyunlarındaki avatarlar olma ihtimalini söyledi. Matrix aynısı bir spekülasyonu öne sürerek Musk, yaşam bir video oyunu olsaydı birilerinin “grafikler harika, komplolar korkunç ve doğma zamanı çok uzun” yorumunu yapabileceğini ifade ederek konuşmanın arasına bir şaka da sıkıştırdı.

Panelde konuşurken Musk, Tesla oto mobil kullanıcılarının gömülü ekranda oynayabilecekleri oyunların listesine gerçekleştirdikleri son eklemelerden de bahsetti. Tesla, Fallout Shelter oyununu araca uyarlayabilmek amacıyla Bethesda ile iş birliği yapıyor. Hem de Tesla sahipleri, oyundaki araçlarını otomobilin direksiyon ve pedallarını kullanarak yönetebileceği Beach Racing oyununa da sahip olacak.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir