Android 56 Kez Okundu 0

Dünyanın İlk Katlanabilir Telefonu FlexPai, Satışa Sunuldu

Birçok yeniliği yanında getiren telefon FlexPai ön satışa sunuldu.

Çerçevesiz ekranın sonrasında katlanan ekranların akıllı telefon endüstrisindeki yeni trend olması bekleniyor. Huawei ve Samsung’un da içersinde olduğu çoğu şirket, önümüzdeki yıl katlanabilir telefonlarını satışa sunacaklarını duyurmuştu. Fakat birileri daha erken davranmış gşbş görünüyor.

Resmi bildirime göre FlexPai Soft, kullananlara yayılan ilk katlanabilir akıllı telefon olacak. 0 ile 180° arasında katlanabilen telefon ile geleneksel telefonlara veda edebilirsiniz.

FlexPai 7,8 inçlik ekranıyla 1920×1440 bir çözünürlüğü kullanıcılarına sunuyor.

Telefonun içerisini incelediğimizde FlexPai’nin gücünü Snapdragon 855’ten aldığını görüyoruz. 8GB’a kadar RAM ve 512GB’a kadar dâhili hafıza da modellerin ortamında bulunuyor. 16 MP + 20 MP’lik çif kamera ile istikbal olan telefon, 3.800 mAh’lik bir bataryaya da ev sahipliği yapacak. Cihaz, Android 9.0 tabanlı Water OS işletim sistemini kullanacak.

Üç değişik modelle istikbal olan telefonda 6GB RAM + 128GB dâhili depolama, 8GB RAM + 256GB dâhili depolama ve 8GB RAM + 512GB dâhili depolama seçenekleri bulunacak.

Hepimizin cevabını beklediği o nihai soru: Fiyatı ne olacak?

Şu an amacıyla ön satışta olan telefonun 6GB RAM + 128GB dâhili depolamaya sahip modeli 1.588 dolar üzerinden satışa sunulurken 8GB RAM + 256GB dâhili depolamaya sahip modeli 1.759 dolarlık fiyatıyla satışa sunuldu.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir