Giyilebilir Teknoloji 153 Kez Okundu 0

Dünyanın ilk gerilebilir ekranı geliyor!

Samsung Display yeni teknoloji ile SID 2017 etkinliğinde karşımıza çıkıyor. En dikkat çekici yenilikse gerilebilir OLED ekran teknolojisi olacak!

Samsung Display’den yepyeni ekran teknolojisi… Samsung, yeni gerilebilir OLED ekranların her iki yöne de bükülebilmesiyle tamamen eşsiz olduğunun altını çiziyor. Yani ekranlar daha önce tanıtılan ve sadece tek bir yöne bükülebilen esnetilebilir panellerden farklı.

Endüstri uzmanları, gerilebilir OLED ekranların pazardaki diğer ekran türlerine göre çok daha gelişmiş bir teknoloji olduğunu vurgularken, bu anlamda yeni ekranların esnetilebilir teknolojideki en iyi ürün olduğunu düşünüyor.

Samsung, baskı uygulandığında yüksek çözünürlük seviyesini kaybetmeden gerilebilen OLED ekranların, 12 milimetreye kadar gerilebileceğini belirtiyor. Ekranın tanıtılacak versiyonları ise 9.1 inç olacak. Bu teknolojinin pratik uygulamaları arasında Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazlar olacak. Öte yandan bu uygulamaların ne zaman hazır olacağı konusunda henüz bir bilgi yok.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir