Genel 354 Kez Okundu 0

Dünya Zombiler Tarafından Tehlike Altında

Ülkemize yaptığı ziyaretten sonra büyük ilgi toplayan ve her vakit etkileyici projeleriyle gündemde olan Elon Musk, zombi öldürme garantisi verilen alev silahını tanıttı. 2016 senesinde kurulan The Boring Company’nin çıkardığı silah, yalnızca ABD amacıyla satılacak ve şu anda ön siparişe hazır durumda.

SpaceX, Tesla Motors gibi dev şirketlerin sahibi Elon Musk, tekrar bütün dünyada ses getiren bir proje ile gündeme geldi. The Boring Company’nin sitesinde silah ile ilgili “Partileri canlandırma garantisi veriyoruz” ve “Dünyanın en güvenilir alev silahı” ifadelerine yer verilirken, Elon Musk ise Twitter’dan “Zombi istilası olduğunda, alev makinesi aldığınız amacıyla sevinç duyacaksınız. Yaşayan ölülerin üstünde etkili. Eğer öyle olmadığı anlaşılırsa paranızı iade edeceğiz.” açıklamasını yaptı. Hem de husus ile ilgili tedirgin olan ABD vatandaşları, sosyal medyadan Musk’a yüklenince, silahın meşru olduğuna ve 3 metreden daha uzağa alev geçirmediğine vurgu yapıldı.

Geçtiğimiz vakitlarda attığı tweet’te ise silahın şimdiye kadar 2 bin adet satıldığını bildiren Musk, 20 bin satış rakamına ulaşmak istediklerini kaydetti. Fiyat olarak 500 doları ideal gören The Boring Company, bu silah ile sıkıcı iş günlerinin daha keyifli geçirilebileceğini ifade ediyor.

Hem de bu silah ile zombi istilası başlatacağı iddia edilen Musk yaptığı bildirimde ” Alev makinesine rağbeti çoğaltmak amacıyla zombi istilası yaratacağım iddiası tamamiyle yanlış. Zaten sözüm ona zombi istilası amacıyla binlerce zombiye gereksinim duyacaksınız.” sözlerine yer verdi. Hem de silahın pek çok işlevde kullanılabileceğini dile getiren ABD’li iş adamı, “Bu silah, fıstık kavurmak amacıyla harika bir yol” açıklamasında bulundu.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir