Bilgisayar 25 Kez Okundu 0

Dell, Ürettiği 75 İnçlik Dokunmatik Ekranları Nisan Ayında Satışa Sunacak

Birçok şirket, toplantılar ve reklamlar amacıyla beyaz tahtalardan yararlanırken, bazılarında da akıllı ekran teknolojisi kullanılıyor. Dell, ilerlettiği 75 inçlik 4K dokunmatik monitör ile bugüne kadar sarfedilen platformlardan çok değişik bir tecrübe sunuyor.
İş bölgelerinde toplantı odalarında sıkça karşılaştığımız beyaz tahtalar, bundan sonra konumunu dijital ekranlara bırakmaya başladı. Akıllı cihazların birleşik edilebildiği yeni kuşak ekranların tüketiminin yükselmesi ile büyüyen bu piyasaya şahsi bilgisayar yapımcısı Dell, gerektiğince iddialı bir giriş yapacak.

Çalışanların aynı anda üstünde prosedür yapabileceği 75 inçlik 4K IPS dokunmatik ekranla toplantı odalarının vazgeçilmezi olmayı amaçlayan Dell, benzersiz bir işbirlikçi çalışma modeli sunuyor. 20 ayrı dokunmayı algılayıp işleyebilen InGlass ekranı yardımıyla çoğu bireyin aynı anda çalışabilmesini gerçekleştiren ekran, sıfıra yakın reaksiyon zamanı ile ilgi çekiyor.

Yüksek çözünürlüğü yardımıyla net ve keskin görüntüler vadeden Dell, cihaza ekledikleri ComfortView özelliği yardımıyla kullanıcıların göz konforunun en üst seviyeye çıkacağını belirtiyor. Dell’in teknoloji harikası ekranı; mavi ışığı azaltan, parlamaları ve kirlenmeleri engel olan ekran kaplaması yardımıyla kullanıcıların tamamiyle ekranda olup tamamlanana odaklanmasını sağlıyor.

Kullanıcıların istediği yüksekliğe ayarlama edebilmesi amacıyla Screen Drop adı verdiği sistemi yapısında barındıran ekranın yan seksiyonuna konumlandırılan butonlar ile ekran yüksekliği değiştirilebiliyor. Dell’in OptiPlex Micro PC ile tüketimini önerdiği ekranın; USB, HDMI, RS232, RJ45 ve HDMI CEC bağlantı desteği bulunuyor.

Şirketlerin toplantı performanslarını yükseltmek amacıyla geliştirilen bu ürünün fiyatı ise sağladığı üstün özellikler ile doğru orantılı. Nisan ayında piyasaya sürülmesi beklenilen ekranın fiyatı, 5.999 dolar olarak açıklandı. Henüz yüksek fiyatı sebebiyle çoğu şirketin alabilmek istemeyeceği bu ekranlar, ileride fiyatların ucuzlamasıyla beyaz tahtaların hakimiyetine son verebilir.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir