Android 49 Kez Okundu 0

Coolpad m3 tanıtıldı

Coolpad, ismini çok duymadığımız Çinli bir üretici. Firma her ne kadar çok çok bilinmese de bu, telefon üretmedikleri manasına gelmiyor.

Coolpad‘in yeni sunduğu m3 isimli cihazı, 5.85 inçlik 1512×420 piksel çözünürlüğünde 19:9 bir ekranla gelen 799 Yuanlık (610 TL) bir telefon. Her ne kadar bir çentiğe sahip olsa da, bu fiyata göre gerektiğince ince yan çerçeveler sahip olan cihazın ağırlığı ise 171 gram. Coolpad m3 8.95 milimetrelik bir kalınlığa sahipken bunu hiç avantaja çeviremeyen 2800 mAh’lik bir bataryaya sahip.

Cihazın kamera özelliklerine baktığımızda arka doğrultuda bundan sonra çoğu telefon  standartlaşmış olan çift kamera sistemiyle karşılaşıyoruz. 13 MP + 5 MP’lik bu kurulumda ikinci sensör, çok yüksek olasılıkla yalnızca derinlik algılama amacıyla yerleştirilmiş. Ön doğrultuda ise 5 MP’lik bir kamera yer alıyor.

Telefonun arka doğrultusunda bir parmak izi tarayıcısı bulunurken, amiral gemisi telefonlarda bundan sonra rastlayamadığımız 3.5 milimetrelik kulaklık girişi unutulmamış. Telefonun şarj girişi ise alt doğrultuda değil, üst doğrultuda. Teknik özelliklere geldiğimizde işlemci doğrultusunda MediaTek MT6750 tercih edilmiş. Telefon 4.5G, Wi-Fi 4 ve Bluetooh 4 gibi bağlantı özelliklerine sahipken RAM ve depolaması sırayla 4 GB ve 32 GB. Cihazın depolama alanını çoğaltmak dilerseniz de, MicroSD kart girişi mevcut.

Coolpad m3, Android 8.1 Oreo ile kutudan çıkacakken Deniz Mavisi ve Lacivert renkleriyle gelecek. Telefonun Türkiye’ye geleceğini ise düşünmüyoruz.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir