Oyun 201 Kez Okundu 0

CNR Games Week etkinliği başladı

Çocuk ve yetişkinlerin heyecanla beklediği Video Oyunları ve Teknoloji Fuarı CNR Games Week İstanbul açıldı. Türkiye’de 850 milyon dolar büyüklüğe ulaşan oyun sektörünün sektörün önde gelen isimleri fuarda en son teknolojik ürünlerini görücüye çıkardı.

7’den 70’e her bireyin merakla bir o kadar da heyecanla beklediği Video Oyunları ve Teknoloji Fuarı CNR Games Week İstanbul, oyun dünyasının keyifli kapısını CNR EXPO Yeşilköy’de açtı. Fuarda, en son teknolojiye sahip VR platformları, son devre pazara çıkan bilgisayar, bilgisayar bileşenleri, konsollar, bağımsız oyun geliştiricileri, kutu oyunları gibi çoğu yeni teknoloji bir arada sergileniyor.

Oğuzhan Uğur, Mervan Tepelioğlu, Uğur Yaman, Oyun Gemisi, Oğuz Atalay ve Mendebur Lemur gibi ünlü fenomenlerin de katıldığı fuarda, çocuklar geride kalan eğitim yılının yorgunluğunu doyasıya oyun oynayarak atma fırsatı buldu. Fuar, 10 Haziran’a kadar devam edecek.

Yerli ve yabancı 50 binin üstünde bilgisayar oyuncusu (gamer), fenomen oyuncular, teknoloji tutkunlarını, oyun stüdyoları, üniversiteler ve önde gelen oyun şirketleri ile biraraya getiren fuarda çok sayıda bireysel oyuncunun yanı sıra, e-spor takımlarının da katılacağı Pubg, Fortnite, League Of Legends, Cs:Go, Fifa 18, Hearthstone, Rocket League ve Pes 18 gibi turnuvalar düzenlenecek.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir