Genel 132 Kez Okundu 0

Çiftlik Bank Herkesi Dolandırdımı

Çiftlik bank herkesi mağdur etti!

Geçtiğimiz hafta içinde Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci bir açıklama yapmış, Çiftlik Bank’ın Bakanlık doğrulusunda yüksek gelir vaadiyle nitelikli dolandırıcılık olduğuna karar verildiğini belirtmişti. Şirket, bir süredir üyelerine ödeme gerçeklştirmeyi kesmişti ve birtakım üyeler, paralarını almak amacıyla bu sabah şirketin Ümraniye’deki binasına uğradı. Ancak üyeler, plazada tespit edilen iş yerinin boşaltıldığı verisini aldılar.

Dün Beykoz’da yapılan ve sadece Çiftlik Bank bayilerinin katıldığı toplantıda itiraf niteliğinde sözler ifade eden Genel Müdür Niyazi Karakoç, “Ben de kandırıldım, işler iyi gitmiyor. Mehmet Bey’e (Mehmet Aydın) ulaşamıyorum, dönüş alamıyorum. Başınızın çaresine bakın.” ifadelerini kullandı. Bu vakte kadar yapılanların komplo olduğuna yönelik söylemlerde tespit edilen Karakoç, ilk kez bu kadar net bir açıklama yapmış oldu.

Geçtiğimiz hafta ortamında birtakım bulgular paylaşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Çiftlik Bank’ın üye adedinin 132 bini aktif olmak üzere toplam 500 bin olduğunu, bu şahıslardan yüksek kar vaatleriyle ciddi paralar toplandığını açıklamıştı. SPK’nın hazırladığı rapora göre Çiftlik Bank, 2016-2017 arasında 77 bin 843 şahıstan toplam 511.7 milyon TL toplayıp 62 bin 877 şahsa 398.3 milyon TL ödeme yaptı. Geriye kalan 113.4 milyon TL ise Kuzey Kıbrıs’a aktarıldı.

Kaynak: webtekno.com


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir