Güvenlik 193 Kez Okundu 0

CIA 15 yaşında hacker tarafından hacklendi!

15 yaşındaki bir hacker CIA’yi 3 sene evvelce hacklemiş. Ancak gerçek geçen zamanlarda meydana çıktı. Genç hacker, CIA müdürünü hackleyerek İran ve Afganistan‘la alakalı kritik verileri ve FBİ ajanlarının verilerini çalmış.

ABD’nin istihbarat konusu ile alakalı çok itimat ettiği CIA, 3 sene evvelce şu anda 18 yaşında olan bir hacker doğrulusunda hacklenmiş. Sadece sosyal mühendislik kullandığı aktaran Kane Gamble, CIA müdürünün verileri vasıtasıyla 20.000 FBI ajanının verilerini 2015 senesinde internete sızdırmıştı.

Shifdelete.net’in aktardığına göre, Afganistan ve İran ile alakalı devlet sırlarını da meydana çıkaran Kane, Crackas With Attitude adlı hacker grubunun lideri. Şubat 2016’da yakalanan Kane Gamble’ın duruşmada açıkladığı bu hal sosyal mühendisliğin ne denli büyük neticeler doğurabileceğinin bir göstergesi.

Yargılanma süreci devam eden Kane Gamble, savunmasında yaptığı işlerden rastgele bir parasal kazanç sağlamadığını da belirtti.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir