İnternet 31 Kez Okundu 0

Chrome 70’i Yayınladı

Tarayıcı savaşlarının en sert muharebelerinin yaşandığı bu zamanlarda Chrome, 70 numaralı sürümüyle mühim değişikliklere gidiyor.

Google, Chrome’un en yeni versiyonunu Mac, Windows ve Linux amacıyla yayınladı. Chrome 69 ile sinyalleri verdiği ve Chrome‘da yer imleriniz, parolalarınız gibi şahsi verilerin saklanması amacıyla ‘login’ prosedürünü kolaylaştıran sistem de böylelikle tarayıcıya eklendi. Hem de bundan sonra LastPass gibi eklentiler kullanmadan internet tabanlı bir şifre saklama sistemine kavuşuyoruz.

Chrome’un bu yeni özelliği varsayılan olarak açık halde gelecek. Böylece Gmail ya da YouTube gibi Google tabanlı bir siteye girdiğinizde şahsi verileriniz hemen senkronize olacak. Böylece hem zamandan hem de efordan tasarruf etmiş olacaksınız.

Chrome’a yeni gelen bir diğer özellik de eklentilerin siteye göre ayarlanabilmesi. Bu sayede örnek olarak Ad-Block kullanıyorsanız, bir grup sitelerde otomatik olarak eklentinin kapanmasını sağlayabileceksiniz.

Google, bu kez görsel olarak göz boyayan yeniliklerden çok tarayıcı tecrübesini üst seviyeye çıkaracak özellikler peşinde koşmuş diyebiliriz. En son Chrome sürümünü buraya tıklayarak indirebilirsiniz.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir