Mobil 115 Kez Okundu 0

Cep telefonuna baktı ölümden döndü

Çin’de, cep telefonu ekranına 20 saat bakan bir kadın, beyninde meydana gelen kan pıhtıları nedeniyle ölüm tehlikesi atlattı.

Göçmen işçi bulunduğu belirti edilen 47 yaşındaki kadın üç saatlik ameliyata alındı. Kadın, doktorların müdahalesiyle sağlığına kavuştu.

The Daily Telegraph gazetesinin Şangay odaklı kankanews.com isimli video sitesine dayandırdığı habere göre ismi açıklanmayan kadın, Çin‘in Henan vilayetinden güney kenti Guangzhou’ya giden aşağı yukarı 20 saatlik tren yolcuğunda elini telefondan ayırmadı.

Kadın trenden indiğinde zor konuşuyor ve bedeninin bir yanısıra elini, kolunu ve bacaklarını hareket ettirmekte de zorlanıyordu.

Guangzhou’daki Jinan Üniversitesi Hastanesi hekimi Meng Heng, derhal ameliyata alınmamış olsaydı bayanın ölebileceğini söyledi.

Doktor Meng, trenin kalabalık olması nedeniyle bayanın sıksık bedeninin bir yönüne doğru eğilip ağırlığını da aynı yöne verdiğini ifade etti.

Doktor Meng, “Trende dolanıp hareket etmemiş. Onun yerine yan yatıp kafasını da sağa yatırarak sıksık telefonuna bakmış. Bu pozisyonda çok uzun vakit durduğu amacıyla damarlarında basınç oluştuğu neticesine vardık” dedi.

Gençler arasında kan pıhtılaşmasının yaygınlaştığına ilgi çeken Doktor Meng, cep telefonu kullanırken aynı pozisyonda çok uzun vakit durulmaması gerektiği ikazında bulundu.

Hükümete bağlı, Çin İnternet Ağları Bilgi Merkezi’ne göre dünyada en çok internet kullanıcısı 772 milyonla Çin’de.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir