Oyun 93 Kez Okundu 0

Burnout Paradise Remastered Oyunu Çıktı

EA, geride bıraktığımız zamanlarda sevilen oyunu Burnout Paradise’ın PS4 ve Xbox One amacıyla tasarlanan yeni versiyonunu sundu. 4K görüntü niteliği yayınlayan oyun, kendini son derece geliştirmiş olsa da, çok gerçekçi bulunduğu amacıyla birtakım eleştiriler de aldı.

Burnout Paradise, EA’nın en sevilen oyunları arasındaydı fakat en son 2008 yılında çıkmıştı ve uzun vakittir yeni bir versiyonunun gelmesi bekleniyordu. Beklenen versiyon, Burnout Paradise Remastered, iki gün evvelce yayınlandı. Oyunu geçmişte de oynamış çoğu oyuncudan olumlu eleştiriler alsa da, bambaşka bir yönden bakılarak Burnout Paradise Remastered üzerinden oyunların her geride bıraktığımız gün daha gerçekçi duruma gelmesi de birtakım yönlerden eleştirildi.

Oyunun Beğenilen Yanları Neler?

Burnout Paradise Remastered, görsel olarak çoğu oyuncu amacıyla tatmin edici. Oyunun grafikleri 4K görüntü niteliği yardımıyla çok gerçekçi ve pürüssüz. Sunulan kent haritası ve oyun içi dinamikler de bütün oyunculardan olumlu yorumlar almış durumda. Sokaklar sadece arabalar amacıyla ve sürüşün eğlenceli geçmesi amacıyla özenle tasarlanmış. Şehrin tasarımı ve ayrıntıları da ilgi çekici, sokak lambalarından katlı otoparklara kadar çoğu güzel ayrıntı mevcut. Oyuncular arabalarını modifiye edebilecekleri garajlara sahipler ve bunu değişik bir ekranda değil de oyunun içersinde yapıyor olmak da son derece eğlenceli.

Neden Eleştirildi?

Günümüzde oyun dünyasının kendini en çok geliştirmeye çalıştığı tarafı gerçekçilik. Gelişen grafikler ile çıkan her yeni oyun daha gerçekçi duruma geliyor. İlk etapta bu hoşumuza gitse de, aynı vakitte kötü bir gelişim olarak da değerlendiriliyor zira oyun dünyasının bu kadar amacıylae dahil olabilmenin onu oyun olmaktan çıkardığına dair düşünceler mevcut. Genellikle VR oyunları düşününce bunun çokta hatalı bir eleştiri olmadığını düşünmek mümkün. Peki sizin bu konudaki düşünceleriniz nelerdir? Retro oyunların da duruman çoğu seveni var ve vazgeçilmez durumdalar. Sizce bu oyunların az ilerlemiş ve gerçek olmaktan uzak hallerini daha çok sevmemizden mi yoksa tamamiyle nostalji sevdası mı?


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir