Teknoloji 5.546 Kez Okundu 0

Bulut tabanlı IoT platformu IVEN, Netaş Wesley Clover desteğiyle dünyaya açılacak

Nesnelerin internet platformu IVEN.io, şirketlerin katma değerli hizmetlerini güçlendirmek isteyen yeni nesil girişimlerden biri. Saha veya müşteri elindeki cihazların kolay ve verimli şekilde yönetmesini sağlayan bulut tabanlı bir hizmet sunuyor.

Dört ortak (Erol Batuhan Özden, Berk Baydur, M.Sedat Güngör, Murat Cansoy) tarafından hayata geçirilen IVEN, direkt olarak işyerlerine hizmet veren yani B2B bir girişim. Sunulan IVEN SDK ve RESTful API sayesinde şirketler IVEN platformunu kullanmaya başlayıp kendi verilerinin yönetimini ele alabiliyor.

IVEN, hem Türkiye’deki hem de ABD’deki ilk müşterilerini bu ay içinde kazanmış ve aldığımız bilgiye göre IVEN bulut platformuna Nisan 2016 itibarıyla yaklaşık 10 bin cihazın bağlı olması öngörülüyor. Küresel bir girişim olmayı önemseyen IVEN, herhangi bir şirketin operasyonlarında ‘IVEN maliyetini de düşünecek’ kadar tanınmak istiyor.

Netaş Wesley Clover Teknoloji Fonu tarafından destekleniyor

IVEN, Eylül 2015’te sizlere tanıttığımız Netaş Wesley Clover Teknoloji Fonu tarafından destekleniyor. İlk etapta 1 milyon dolar yatırım alan girişim, sunduğu hizmetleri dikeyde dahada çeşitlendirmek ve mevcut büyüme perspektifine göre bu yılın 4. çeyreğinde 2.tur yatırımını almayı hedefliyor.

Cihaz başına aylık abonelik ücretine dayalı bir gelir modeli çizen, ABD ve Kanada ofisleri de bulunan IVEN’in Türkiye’de sayısının artmasını istediğimiz girişimlerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

KAYNAK : http://webrazzi.com/2016/03/30/bulut-tabanli-iot-platformu-iven-netas-wesley-clover-destegiyle-dunyaya-acilacak/


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir