Oyun 297 Kez Okundu 0

Bu yıla damga vuracak oyunlar

Oyunseverlerin merakla beklediği oyunların tanıtımına aracılık edecek olan E3 2018, dünyanın en büyük oyun yapım şirketlerinden birisi olan Electronic Arts (EA) Games’in de lansman merkezi olacak. E3 2018 kapsamında FIFA 19 ve BATTLEFIELD 5, tanıtılacak oyunlar arasında konumunu alacak. İşte, E3 2018 kapsamında EA Games’in tanıtacağı oyunlardan bazıları ve detayları
E3 2018 oyun fuarı başladı; oyun devleri birbiri ardına yeni oyunlarını sahneye çıkarmaya başladı. İşte fuarın en gözde isimlerinden biri olan EA’nin E3 2018’e damga vuran oyunları.

FIFA 19

FIFA 19’da Şampiyonlar Ligi lisansının alınmasıyla birlikte Konami’nin PES 2019’unun yapamadığını gerçeklştirmeyi başardı; FIFA 19’da Şampiyonlar Ligi’ni oynayabilecekken, bu imkana PES 2019’u olanlar sahip olamayacak. Bunun dışında öykü modu The Journey (Yolculuk) ile alakalı da ilk bulgular geldi. Alex Hunter‘ın öyküsü 3. ve son sezonuna hazırlanıyor. Bu kez Alex’in kardeşi Kim Hunter da oynanabilir karakterler arasında yer alacak.

MADDEN NFL 19

10 senesi aşkın bir zamanın sonrasında Madden NFL serisi geri döndü. Madden NFL 19, yalnızca bilgisayar başında değil, PS4 ve Xbox One oyun konsolları üzerinden de oynanabilecek. İsmini; efsanevi futbolu koçu John Madden’den alan ve EA Tiburon doğrulusunda EA Sports amacıyla tasarlanan Amerikan futbolu video oyunu serisi Madden NFL, hiç azımsanamayacak kadar büyük bir oyuncu kitlesine sahip.

SEA OF SOLITUDE

Oyunla alakalı pek bilgi yok; fakat enteresan öyküsüyle 2019 senesi ilk haftalarında karşımıza çıkacak.

UNRAVEL 2

Electronic Arts, EA Play 2018 basın konferansında Unravel’n devam oyunu Unravel 2’yi sundu ve dijital oyun mağazalarında yayınladı.
İlk oyundan değişik olarak bu defa oyunda iki karakteri denetim ediyoruz. Dilerseniz tek denetimcü ile iki karakteri aynı anda ya da iki denetimcü ile co-op oynayabiliyorsunuz. Platform tabanlı serüven oyunu Unravel 2’de puzzle’ları çözerek gelişmeye çalışacağız. İkinci karakterin oyuna eklenmesi ile oynanışta ve mekanikte geliştirmeler yapılmış. Grafiksel olarak da oyunun iyileştirildiğini görüyoruz.

JEDI: FALLEN ORDER

Respawn Entertainment CEO’su Vince Zampella, Star Wars – Episode III: Revenge of the Sith ve Star Wars – Episode IV: A New Hope zamanları arasında geçen, Star Wars’un karanlık zamanlarıne girip karanlığın Jedi’lara baskısı ile karşılaşacağımız bir oyun olarak Star Wars: Jedi Fallen Order’ı duyurdu. Oyuncular bir Jedi olarak oyunu oynayacakları ve Star Wars kültürünün tanınmış silahı olan Lightsaber (Işın Kılıcı)’ın oyuncular doğrulusunda kullanmak mümkün olacağını belirtti. Star Wars: Jedi Fallen Order, 2019 senesinın tatil döneminde pazara sürüleceği de belirtildi.

BATTLEFIELD 5

E3 2018’den evvelce duyurulan oyunun görüntülerine ve detaylı verilerine ulaşmak bundan sonra mümkün. Oyun dünyasının trendlerine ayak uydurarak Battle Royal modu da istikbal olan Battlefield 5’in PC platformu ile birlikte 11 Ekim tarihinde gelmesi bekleniyor.

ANTHEM

Kanada odaklı video oyunu geliştirici şirketi Bioware doğrulusunda tasarlanan Anthem amacıyla 9 Haziran tarihinde gerçekleşen E3 2018’in EA doğrulusunda yapılan ilk konferansında biri sinematik, öteki ise oynanış demosu fragmanı olmak üzere iki yeni fragman yayınlandı. Anthem ilaveten konferansın sonuna saklandı. Ellerindeki en büyük kozu sona saklayan EA, Anthem amacıyla umutlu gözüküyor.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir