Genel 138 Kez Okundu 0

Bekarlara müjde

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından olan Facebook’ta yeni bir program başlıyor. Dünya basınında yankı uyandıran haberlere göre Facebook bundan sonra bekar kullanıcılarına “çöpçatanlık” hizmeti verecek.

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg doğrulusunda ve haberlere husus olan açıklamalar şaşırttı. Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, sosyal medya platformunun bundan bu tür “çöpçatanlık” hizmeti vereceğini açıkladı.

VOA’da yer alan habere göre Zuckerberg, Facebook‘un yeni arkadaşlıklar kurma hususu ile ilgili eksper olduğunu ve platformun bu amaçla çöpçatanlık işi amacıyla en ideal mecra olduğunu belirtti.

FACEBOOK’TA 200 MİLYON BEKAR VAR

Zuckerberg, “Facebook’ta kendini bekar olarak tarifleyen 200 milyondan çok kullanıcı var” dedi. Facebook üzerinden verilebilecek hizmet, şahsi bulguların korunmasına özen gösterecek.

Uzmanlara göre bu hizmet, kullanıcıların Facebook’ta daha çok süre geçirmelerini sağlayabilir. Amerika’da çöpçatanlık hizmeti yayınlayan Match, E-Harmony, OkCupid gibi internet sitelerinin yanı sıra Tinder ve Bumble gibi telefon programları da gerektiğince yaygın. Zuckerberg hizmetin amacının insanlar arasında “uzun soluklu ilişkiler” meydana getirmek olduğunu söyledi. Çöpçatanlık hizmetinin ne vakit başlatılacağı şimdilik açıklanmadı.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir