Oyun 274 Kez Okundu 0

Battlefield 5 çok yakında çıkıyor

Dünyanın gözü bu sene ekranları kasıp kavuracak EA’nin yeni oyunu Battlefield 5’in üzerinde. Peki yeni oyunda bizi neler bekliyor dersiniz?

Savaş hikayeleri, Battlefield 1 deneyimine bol miktarda duygu katmayı başarıyordu. Yeni yayınlanan tanıtım videosunda 1943’deki Alman işgalinde ailesini korumaya çalışan bir Norveçli askerin öyküsünü izliyoruz. Oyunun geliştiricileri, Battlefield 1 oyuncularının geri bildirimlerine kulak verdiklerini ve tek oyuncu modunda buna dayalı geliştirmeler yaptıklarını söylüyorlar.

Zaten para ödeyerek satın aldığınız oyunun üstüne yeni harita ve oyun türlerin amacıyla para ödemek bundan sonra yok. EA, Battlefield V’e eklediği canlı hizmet öğesiyle parçalanma problemini ortadan kaldırmak istiyor. Tides of War isimli online mod, şahsi bir İkinci Dünya Savaşı hikayesinde ilerlemenizi sağlıyor. Tides of War içerik güncellemelerinin bölümlere ayrılacağı, her bölümün birkaç ay süreceği ve kısıtlı süreli deneyimler sunacağı anlaşılıyor.

Daha önceki Battlefield’larda görmediğiniz bir yenilik olarak Battlefield V‘te askerler, silahlar ve araçları kullanarak kendi Company’nizi oluşturabilecek olmanız. Askerlerin cinsiyetini, yüzünü, giyimini ve silahlarını değiştirmeniz olası olacak. Kişiselleştirmeler, ortamında tanklardan uçaklara her şeyin bulunabildiği garajınıza kadar ulaşacak.

Battlefield V, Combined Arms isimli görülmemiş bir çoklu oyuncu moduyla gelecek. Bu mod, tek oyunculu mod ile çok oyunculu mod arasında bir köprü kurmaya çalışacak. Combined Arms, tek oyunculu modun birtakım öğeleriyle çoklu oyuncu modunun sosyal öğelerini sizi sıkmadan bir araya getirecek. Bu modda en çok dört dost bir arada oynayabilecek ve herhangi yapılan görevleri gerçekleştirebilecek.

Klasik, geniş çaplı çoklu oyun tecrübesini tercih edenler, Conquest, Death Match ve Domination gibi modları oynayabilecekler.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir