Teknoloji 212 Kez Okundu 0

ATAK 2 Taarruz Helikopteri’nden ilk görüntüler yayınlandı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) doğrulusunda başlatılan ATAK 2 Taarruz Helikopteri ve 10 Ton Sınıfı Genel Maksat Helikopteri projelerine dair ilk görüntüler meydana çıktı.

TUSAŞ doğrulusunda paylaşılan konsept tasarımlarda projelere dair birtakım verilere yer verildi.

Buna göre, ATAK 2 Taarruz Helikopteri, T129 ATAK Helikopteri’nde kazanılan teknolojik bilgi birikimi ve operasyonel tecrübeyle tamamiyle milli olarak, yerli imkân ve kabiliyetlerle tasarlanacak.

T625 Genel Maksat Helikopteri Projesi kapsamında tasarlanan alt sistemlerin de kullanılacağı ATAK 2, artırılacak yararlı yük, çağdaş aviyonik sistemler ve düşürülmüş lojistik maliyetiyle yüksek performansa sahip olacak.

10 Ton Sınıfı Genel Maksat Helikopteri Projesi ile arama-kurtarma ve deniz üstü operasyonlara uygun, askeri konfigürasyona sahip 10 ton katagorisinde bir genel maksat helikopterinin geliştirilmesi hedefleniyor.

ATAK 2 Taarruz Helikopterinden ilk görüntü

Helikopter, ayakta durmaya elverişli geniş kabinli, arkadan rampa kapağı olan ve katlanabilir iniş takımları bulunacak şekilde operasyonel ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak tasarlanacak.
10 Ton Sınıfı Genel Maksat Helikopteri, 20’den çok personel kapasitesine, 170 knot azami sürate ve bin kilometre menzile sahip olacak şekilde donatılacak.

Helikopter, ilerlemiş teknolojik vazife ve uçuş sistemlerini barındıracak.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir