Bilgisayar 190 Kez Okundu 0

Apple’ın gizli ürünü ortaya çıktı

Apple, MacBook dizüstü bilgisayarları ile iPhone ve iPad gibi mobil aygıtlarının en iyi kısımlarını aynı potada eriterek, kullanıcıları gerektiğince memnun edecek yeni bir ürün pazara sürmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Apple doğrulusunda Star kod adı ile yeni bir ürün ailesinin geliştirilmekte bulunduğu meydana çıktı. Yakın vakitte ARM işlemci kullanan ultra hafif dokunmatik ekranlı Mac modelleri görebiliriz.

Geçtiğimiz sene Apple’ın macOS ve iOS işletim sistemlerini bir şekilde bir araya getirmek istediği şekline iddialar çıkmıştı. Bu şekilde App Store programları çapraz platform desteğine de kavuşmuş olacak. Öte yandan CEO Tim Cook, geçen ay verilen bir demeçte kullanıcıların bu tür bir birleşmeyi istemediğini ifade ederek bu iddiaları reddetmişti.

Son haberlere göre, Star prototiplerinin dokunmatik ekran, SIM kart slotu, GPS ve pusula gibi özelliklere sahip olacağı yönünde. Mevcut Mac aygıtlar ile aynı asli firmware yazılımını kullandığı belirti edilen aygıtların, bir tür ultra taşınabilir MacBook serisi aygıt olacağının altı çiziliyor. Ek olarak, bu aygıtlarda iOS mobil işletim düzeneğinin bir türevinin çalıştığı ve şirketin bu aygıtları sahip olunan iPhone ve iPad serisi aygıtlar gibi değişik bir şekilde etiketlendirdiği sızıntılar arasında.

Apple‘ın bu aygıtları ne vakit pazara süreceği konusu ile ilgili rastgele bir bilgi bulunmuyor. Büyük olasılıkla şirket, bu aygıtlarının sağlayacağı kullanıcı deneyiminden iyice emin olmak isteyecektir. Malum Apple şu an amacıyla iPad Pro tabletini dizüstü bilgisayarlara bir seçenek olarak konumlandırıyor.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir