ios 273 Kez Okundu 0

Apple ücretsiz tamir edecek

Teknoloji firmaları birtakım problemler ile kullanıcısı çileden çıkarabiliyor ve dünyanın dört bir yanından bu tür haberler geliyor. Apple’ın güncel modellerinden kabul edilen ve geçen yıl pazara çıkan iPhone 7’lerde meydana çıkan “servis yok” hatası ile alakalı Apple’dan yeni haberler geldi. Apple hatasını telafi etmek amacıyla bu Hatayı alan iPhone 7’leri bedava onarım edecek.

Geçtiğimiz yıl pazara çıkan ve büyük yankı uyandıran iPhone 7’nin problemli olması ile alakalı gelen haberlerden sonra Apple harekete geçti. Bazı iPhone 7’lerde “servis yok” bozukluğu yaşandığının meydana çıkmasıyla birtakım ülkelerde bedava onarım uygulaması başlattı.

APPLE HATASINI KABUL ETTİ! ÜCRETSİZ TAMİR EDECEK

Apple’a iPhone 7 ile alakalı sıksık servis yok hatası ile karşılaştıklarını belirten kullanıcıların reaksiyonları artmaya başladı. Konuyu inceleyen Apple problemden büyülenen cihazlar amacıyla bedava onarım kararı aldı.

UÇAK MODUNA ALINCA GERİ DÖNÜŞÜ OLMUYOR

Apple‘ın açıklamasına göre çok az sayıdaki birimde tespit edilen bir bileşen hatası cihazın bir hücresel ağa bağlı değilmiş gibi görünmesine sebep oluyor. Apple bu problemden muzdarip olan birimlerin Eylül 2016’dan Şubat 2018’e kadar Çin, Hong Kong, Japonya ve Makao’da satıldığını açıkladı. Bu bozukluğu çözüme ulaştırmak amacıyla daha evvelce Apple servislerine ücret ödeyenlere paraları iade edilecek. Bu, Apple’ın 2015 yılından beri uyguladığı dördüncü bileşen değiştirme uygulaması. Farklı ülkelerdeki birtakım modeller bu bileşen değişimi amacıyla uygun.

İŞTE HATALI MODELLER

-Çin-Model numaraları A1660, A1780
-Hong Kong-Model numarası A1660
-Macao-Model numarası A1660
-ABD (Porto Riko ve ABD Virgin Adaları dahildir) -Model numarası A 1660
-Japonya – Model numarası A1779


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir