ios 285 Kez Okundu 0

Apple batarya değiştiren kullanıcılarına para iadesi yapacak

Apple, iPhone’unun pilini garanti dışı değiştiren kullananlara müjdeli haberi duyurdu. Pilini garanti kapsamı dışında değiştiren kullananlara 190 liralık kredi sunulacak. Fakat değişim prosedürünin Apple Store, Apple Onarım Merkezi ya da Apple Yetki sahibi Servis Sağlayıcısı’nda yapılmış olması gerekiyor.

Geçen sene Apple, eski iPhone’ların yıpranmış pillerinin performanslarının azaldığını itiraf etti. Apple, eski iPhone modellerini gizlice yavaşlattığı amacıyla özür diledi. Apple, internet sitesinden yaptığı açıklamada, “Özür dileriz. Herhangi bir Apple ürününün kullanım ömrünü kasıtlı olarak kısaltacak ya da kullanıcı deneyiminin niteliğini düşürecek bir şey katiyen yapmadık ve yapmayacağız” ifadelerine yer verdi.

Pil ömrünün azalmasına bağlı olarak ortaya gelebilecek beklenmedik kapanmaların önüne geçmek amacıyla eski model iPhone telefonları yavaşlattığını kabul eden Apple, 1 Ocak 2017 ile 28 Aralık 2017 tarihleri arasında iPhone 6 ya da üst model cihazlarının pillerini garanti dışı değiştirmiş ve ödeme yapmış kullananlara 190 TL’lik kredi sunacağını açıkladı. Fakat bu değişim sürecinin Apple Store, Apple Onarım Merkezi ya da Apple Yetki sahibi Servis Sağlayıcısı’nda yapılmış olması gerekiyor.

Apple’ın konuyla alakalı yaptığı açıklama şu şekilde:

Apple, 1 Ocak 2017 ile 28 Aralık 2017 tarihleri arasında iPhone 6 ya da ileri model aygıtlarına yönelik garanti dışı pil değiştirme prosedürü amacıyla ödeme yapmış olan müşterilere 190 TL’lik bir kredi sunmaktadır. Apple yetki sahibi servis bölgelerinde (Apple Store, Apple Onarım Merkezi ya da bir Apple Yetki sahibi Servis Sağlayıcısı) gerçekleştirilmiş olan pil değiştirme işlemleri bu kredi amacıyla idealdir.

190 TL’lik kredi, elektronik para aktarımı yolu ile sağlanacak ya da pil değiştirme servisi ödemesi amacıyla sarfedilen kredi kartına kredi olarak yansıtılacaktır.

Apple, 23 Mayıs 2018 ile 27 Temmuz 2018 tarihleri arasında, ideal müşterilere krediyi almaya dair yönergelerin olduğu bir e-posta gönderecektir.

1 Ağustos 2018 tarihine kadar Apple’dan e-posta almadıysanız fakat yukarıda belirtiler şartlar tarafında kredi almaya ideal olduğunuzu düşünüyorsanız lütfen 31 Aralık 2018’e kadar Apple ile irtibat kurun. Apple yetki sahibi servis bölgelerinden birisinde servis aldığınızı gösteren bir servis belgesinin lüzumlu olduğunu unutmayın.”


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir