Android 150 Kez Okundu 0

Android telefonlarındaki hata tüm mesajlarınızı ortaya çıkarıyor

Android akıllı telefonlarda görülmeye başlayan ‘1975’ adı verdiği hata kullanıcıların mesajlarını deşifre ediyor.

Akıllı telefon piyasasının en çok sarfedilen işletim sistemi olan Android cephesi yeni bir sistem hatası ile gündemde.

Zira ‘1975’ olarak anılan hata kullanıcıların mesajlarını deşifre ediyor.

Yeni belirleme edilen Hataya göre, arama çubuğuna ve Google App’e ‘the1975..com’ ya da ‘Vizela viagens’ yazdığınız vakit (tırnak işareti kullanmadan), karşınıza ansızın SMS iletileriniz çıkıyor.

Hatanın keşfedilme öyküsü de hatanın kendisi kadar ilginç. Zira söz hususu hata bir sosyal medya kullanıcısı doğrulusunda tabiri caizse talih eseri keşfediliyor.

Bir Reddit kullanıcısı, ‘the1975..com’ terimlerini hata sonucu aratıyor ve anlamsız bir şekilde SMS girdilerinin karşısına çıktığını görüyor.

Yine bir diğer Reddit kullanıcısı ise ‘Vizela viagens’ terimini aratıyor ve netice tekrar aynı oluyor.

Bu iki sosyal medya kullanıcısı da gerçekleştirdikleri bu arama sonucunda farkında olmadan Android cihazlarda bir hata keşfediyorlar.

Henüz ile ilgili resmi bir açıklama bulunmasa da tahminlere göre bu hatanın ortaya gelme sebebi, işletim düzeneğinin bahsi geride bıraktığımız kelimeleri ‘SMS içeriklerini görüntülemek’ şeklinde yorumlamasından kaynaklanıyor.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir