Genel 119 Kez Okundu 0

Akıllı telefonlar hayat kurtarıyor

ABD’de yaşanan kasırga nedeni ile halk evlerinden kaçmak zorunda kalıyor. ABD’liler kasırga felaketi nedeniyle, ücretsiz telsiz uygulamalarına ve benzin istasyonlarının bulunduğu bölgeleri gösteren telefon uygulamalarına büyük ilgi gösterdi.

Son günlerde etkili olan kasırga felaketi nedeniyle, ABD‘liler ücretsiz telsiz uygulamalarına ve benzin istasyonlarının bulunduğu bölgeleri gösteren telefon uygulamalarına büyük ilgi gösterdi. Kurtarma ekiplerinin de kullandığı uygulamalar binlerce ABD’li tarafından telefonlara indirildi.

TELEFON TELSİZE DÖNÜŞEBİLİYOR

Telsiz uygulaması sahibi Zello firması, kasırga nedeniyle 7 binden fazla yeni kayıt başvurusu aldıklarını belirtti. İnternet üzerinden kullanılabilen uygulama aracılığıyla, telefon çift yönlü olarak telsiz şeklinde kullanılabiliyor. Öte yandan, Harvey kasırgasının Teksas eyaletini vurmadan önce, bazı yayın kuruluşları bu tür uygulamaların indirilmesinin iletişim açısından önemli olduğunu duyurmuştu.

İHA


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir