Oyun 886 Kez Okundu 0

Agony Cehennemden Kaçmaya Çalıştığınız Sıra Dışı Oyun

Agony, benzer konuya sahip oyunlardan farklı olarak cehennemden kaçışı anlatan, mükemmel bir oyun.

Bilgisayarların ve oyun konsollarının gelişmeye başladığı bir dönemde yaşıyoruz. Tüm bu cihazlar ve yeni yeni hayatımıza giren sanal gerçeklik cihazları, oyun sektörünün gelişmesine ve hiç olmadığı kadar ilerlemesine de katkı sağlıyor. Kaliteli oyunların piyasaya sürülmesini sağlayan bu durum, maalesef oyunlardaki senaryo ve hikaye özgünlüğünü kötü yönde etkiliyor. Örneğin bugün oynadığımız MMORPG tarzı oyunların çok büyük bir bölümü karakterimizin bulunduğu ülkeye saldıran kötü karakterlerin, oynadığımız karakter tarafından durdurulmasını konu alıyor. Bu gibi hikayeleri birbirine benzeyen oyunları görmeye alıştığımız dönemde, son derece orijinal konulu bir First Person Horror Game’in geleceği açıklandı.

Agony isimli bu oyun, insanoğlunun tarihin başından beri hayal ettiği en korkunç yerde geçiyor: Cehennem. Cehennemden kaçışın konu alındığı Agony’de ana karakterimiz cehennemde bulunan ve işkence gören bir ruh. Oyunun yapımcıları, oyundaki karakterimizin cehennemin en dibinde başlayacağını ve geçmişi hakkında hiçbir şey hatırlamayacağını açıkladı. Cehennemin en alt noktasından başlayan yolculuk, cehennemden çıkmamızı mümkün kılacak olan ve en yukarıda bulunan Red Goddess’a kadar devam edecek. Yolculuk sırasında bizim gibi olan ruhlarla karşılaşacağız, cehennemin çeşitli rahatıklarını göreceğiz ve en önemlisi de bu korkunç yerin çevresel etkenleriyle uğraşacağız.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir