Android 32 Kez Okundu 0

8 Ücretsiz iOS ve Android oyunları

Modern dünyada teknolojinin gelişimiyle beraber gerçekçilikte sınır tarif edmeyen çoğu oyun geliştirilmiş durumda. Ancak buna karşın hepimiz çocukluğumuzda oynadığımız birtakım classicleri özlüyoruz. Paylaştığımız 8 bedava oyunları (iOS ve Android) oynarken resmen çocukluğunuza döneceğinizi düşünüyoruz.

Üretimi duran Atari ve başka eski oyun konsollarında oynadığımız oyunlar, bundan sonra cep telefonlarımızda yerlerini almış durumda. Böylece Süper Mario, RollerCoaster Tycoon, Pac-Man ve Space Invaders gibi oyunları her vakit yanınızda taşıyabileceksiniz. Size her an retro havası yaşatacak 8 bedava oyunlar şöyle:

1- Sonic the Hedgehog™ Classic

‘Sonic’ ismini duyunca, çocukluğumuz göz önüne geliyor hemen. Sonic, Android ve iOS platformları amacıyla tekrardan düzenlenerek pazara sürüldü. Kısaca oyunun hedefinden da konuşmak gerekirse, zeki ve süratli kirpi Sonic ile gerektiğince çok yüzük toplayarak, etrafı birer birer atlamak. Hem de vakte karşı yarışılan ‘Time Attack’ özelliği de oyuna eklenmiş durumda. Oyunun bedava sürümünde tanıtımlar olduğunu ve 2$’lık ödemeyle tanıtımları kaldırabileceğinizi de ekleyelim. Siz de alttaki bağlantılardan oyunu telefonunuza bedava şekilde indirebilirsiniz.

2-Tetris

Tüm vakitlerın en efsane oyunu olma özelliğini taşıyan oyun, akıllı telefonlar amacıyla EA Games doğrulusunda yenilenen sürümünde, görülmemiş ve renkli bir dizaynla karşımıza çıkıyor. Tetris’in classic ve tanınan tipi üzerine, bonuslar ve ekstra zorluklar eklenerek değişik mod seçenekleri de sunuluyor. Oyundaki dizayn ve modlar, hatırladığınız Tetris’ten biraz daha değişik olsa da, bizce hala telefon ve tabletlerde oynanabilecek efsane oyunlardan biri. Oyunun reklamsız sürümünü 5$’a alabileceğiniz gibi bedava ve reklam sahibi olan sürümü de alttaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

3- Crazy Taxi Classic

Yoldan daha çok havada gittiğimiz, müziğini dinlemekten keyif aldığımız oyun, nerdeyse her bireyin bir devre oynadığı bir classic. Uygulamanın telefon sürümlerinde orijinale bağlı kalınmış ve oyunun hedefi birebir aynı tutulmuş. Yolcularınızı gerektiğince süratli taşırken, bonusları da toplamak sizi tekrardan zirveye taşıyacak. Crazy Taxi’nin bedava sürümünü alttaki bağlantılardan indirebilir, oyun içi tanıtımları da 2$’lık bir ödeme karşılığında kaldırabilirsiniz.

4- Prince of Persia: Escape

Filme husus olmadan evvelce de Prince of Persia, grafikleriyle devreinde(1989) fark yaratan gerektiğince tanınmış bir oyundu. Bu oyun, tam olarak o vakitlerde oynadığınız oyunun benzeri değil ancak iyi bir uyarlaması. Duvardan duvara atlayıp, dikenlerden kaçmaya çalıştığınız oyunun bedava versiyonuna alttaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Hem de tanıtımları da 2$ karşılığında kaldırabilirsiniz.

5- Super Monkey Ball: Sakura

Klasik oyunlar denince aklan gelen oyunlarda ilk 10’da olabilecek oyunlardan biri de Super Monkey Ball. 100’den çok civar ile geliştirilmiş oyunda, yol süresince muzları toplayarak yüksek puanlar elde edebilirsiniz. Oyuna alttaki bağlantılardan bedava olarak ulaşabilir ve indirebilirsiniz. Reklamları kaldırmak amacıyla de 2$’lık bir ödeme yapmanız gerekiyor.

6-Pac-Man

Retro oyun listelerinin başı çeken oyunu Pac-Man de bundan sonra akıllı telefonlarınızda. Kurallar hala aynı, hayaletlerden kaçarak noktaları ve meyveleri gerektiğince kısa vakitte yiyin ve bir ileri düzeye geçin. Pac-Man’in bedava sürümünü alttaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

7- Virtua Tennis

Eğer 2000’lerin ilk haftalarında oyun konsolu tecrübesi yaşadıysanız, kesinlikle SEGA’nın Virtua Tennis oyununu oynamışsınızdır. Artık bu ilgi çekici oyun, telefonlara ve tabletlere taşınmış durumda. Multiplayer modu da sahibi olan oyunun çoğu modu bulunuyor. 50 değişik oyuncuyla 18 değişik stadyumda maç yapabileceğiniz oyunu alttaki bağlantılardan indirebilirsiniz. Reklamları kaldırmak amacıyla ise 2$’lık bir bedel ödemeniz gerekiyor.

8-Super Mario Run

Kesinlikle her bireyin çocukluğunda bir devre hayatımıza giren Süper Mario, bundan sonra telefon ve tabletlerimizde de oynanabilir durumda. 1985’te çıktığı ilk günden bugüne büyük beğeni toplayan oyunda amaç, altınları ve mantarları toplayarak prensesi kurtarmak. Diğer oyunlardan değişik olarak yalnızca deneme sürümü bedava olan Super Mario Run’ın tam sürümü 10$’lık bir ödeme gerektiriyor. Super Mario Run’ın bedava deneme versiyonuna alttaki bağlantılardan ulaşabilir ve indirebilirsiniz.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir