Mobil 27 Kez Okundu 0

32W Hızlı Şarj Desteği Geliyor

Qualcomm’un hızlı şarj teknolojisi olan Quick Charge, akıllı telefon kullanıcılarına harika bir şarj zamanı sunuyor.

Snapdragon 660, Snapdragon 670, Snapdragon 710 ve Snapdragon 845’e sahip akıllı telefonlarda kullanılabilen QC 4+ teknolojisiyle yetinmeyen Qualcomm, Hong Kong’da düzenlediği 4G / 5G Zirvesi’nde 32W süratli şarj sunacak QC 5 teknolojisini duyurdu.

Quick Charge’ın piyasadaki son sürümü 18W süratli şarjı desteklerken buna rağmen Huawei’nin SuperCharge‘ı gibi rakip teknolojiler, 40W’a kadar hızlı şarj imkanı sunuyor. Hem de OPPO Super VOOC, 50 W’a kadar süratli şarj sağlarken Meizu’nun mCharge teknolojisi, 55W’a kadar süratli şarj imkanı sunabiliyor.

Qualcomm’a göre Quick Charge 5.0 süratli şarj teknolojisi, 32W’a kadar süratli şarj ve 15W’lık kablosuz şarjı destekleyebilecek. Mevcut Quick Charge 4+ teknolojisi güç hattını bir yerine iki parçaya bölerek şarj sırasında telefon ısınmalarını önlüyor ve şarj sırasında telefonun ısısını 3 santigrat derece düşürüyor.

Snapdragon 855 (veya Snapdragon 8150)’ e sahip akıllı telefonlara geleceği konuşulan Qualcomm’un yeni kuşak şarj teknolojisi olan QC 5’in bu senenin sonucunda tanıtılması planlanıyor.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir