Siz de diş fırçalarken çok sıkılan biriyseniz, bu otomatik diş fırçasını bir deneyebilirsiniz.

Eğer bir hijyen delisi değilseniz, dişlerinizi fırçalamak bazı durumlarda çok can sıkıcı bir iş gibi gelebilir. Diş hekimleri her yemekten sonra 2-3 dakika fırçalamamızı önermekteler. Eğer hayatınız süresince diş fırçalamakla geçirdiğiniz süreyi toplarsak, aşağı yukarı 200 gün ediyor. Bu da bir senenin üçte ikisini fırçalamakla kaybettiğiniz manasına gelir. Ama ‘Unico’ adındaki bu teknolojik diş fırçası bu bozukluğu çözmeye aday. Çünkü tasarımcıları dişlerinizi yalnızca 3 saniyede fırçalayarak, yeterli ağız bakımını yaptığınızı iddia ediyor.

Unico diş fırçası iki parçadan oluşmakta. Ağzınıza soktuğunuz parçası, dişçilerin kullandığı diş kalıplarına benziyor ve iç evresinde ufak fırçalar barındırmakta. Dışarıdaki parça ise bu fırçalarım motorlarını çalıştıran batarya ve diş macununun depolandığı kısım. Fırçayı ağzınıza yerleştirip çalıştırdığınız anda, ufak fırça parçaları çok yüksek bir frekansta titreşmeye ve dönmeye başlıyor. Ağız parçasındaki ince kanallardan da diş macunu sıkılıyor. Cihazı ellemenize lüzum bile yok, 3 saniye içersinde prosedür tamam.

Unico’nun dış parçası ağzınıza ağırlık yapmayacak kadar hafif ve çıkardığı ses ise geleneksel elektrikli diş fırçalarından daha az. İçindeki lityum-iyon bataryayı ise katiyen değiştirmenize lüzum yok. Ağzınıza taktığınız parçanın çocuklara ve yetişkinlere göre 4 değişik boyu var, ailenizin bireylerine göre dilediğiniz boylarda sipariş edebiliyorsunuz. Şarj istasyonu ise aynı vakitte bir ultraviyole temizleyici olarak vazife yapıyor. Eğer bu teknik aklınıza yattıysa ya şimdi bir Kickstarter kampanyası ile önsipariş verebilir ya da Şubat 2018’deki pazara çıkış tarihini bekleyebilirsiniz.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir