Teknoloji 402 Kez Okundu 0

2019’da ilk uçan araba satışa sunulacak

CNBC doğrulusunda yayınlanan reklam filminde PAL-V markalı uçan arabanın tanıtımı yapıldı. Aracın 2019 senesinde satışa sunulması bekleniyor.

Geçmişten bu yana ütopik bir istikbal düşündüğümüzde aklımıza gelen ilk şeylerden biri muhakkak uçan arabalardı. Bir vakitler gerektiğince uzak bir geleceğe aitmiş gibi gözüken bu teknoloji bundan sonra kullanılmaya ve yaygınlaştırılmaya hazır.

2019 senesinde satılması plan edilen uçan araba modelinin özellikleri ise bir hayli ilginç. CNBC ortaklığı ile yayınlanan reklam filmine göre tam manasıyla bir araba ve helikopter hibriti olan araç, saatte 160 km hızına çıkabiliyor. Azami 3.350 metre yükseklikten yolculuk olanağı yayınlayan pervaneli arabamız, tek seferde 563 km yol gidebiliyor.

Şimdilik ilkel bir görünüşe sahip olan bu 2 kişilik araç, tekrar de son derece işlevsel özelliklere sahip diyebiliriz.Sonuç itibariyle ütopik bir yaklaşım olarak görünen uçan arabaların en başarılı prototiplerinden biri ile karşı karşıyayız, üstelik kendisi neredeyse kullanıma ve yaygınlaştırılmaya hazır. Fiyat olarak kendisine 621.500 dolarlık bir bedel belirleyen aracın ilk alıcısına ulaşması amacıyla önünde gerektiğince kısa bir yol kaldı.

https://www.facebook.com/cnbc/videos/10156714247064369/?t=56


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir