Oyun 7 Kez Okundu 0

15 Yaşındaki Bir Genç, Oyun İçin Abisini Öldürdü!

Hindistan’da iki kardeş arasında çıkan PUBG tartışmasında 15 yaşındaki ufak çocuk, kendisinden 4 yaş büyük abisini öldürdü.

Hindistan’dan PUBG ile temaslı üzücü haberler gelmeye devam ediyor. Yaklaşık 1 ay evvelce PUBG oynarken kalp krizi geçirip vefat eden Furkhan Kureyşi adlı çocuktan sonra bugün de 15 yaşındaki bir çocuğun PUBG oyunu yüzünden çıkan tartışmada, 19 yaşındaki abisini öldürdüğü belirtildi.

Muhammed Shaikh adlı genç, 15 yaşındaki kardeşini kendi telefonundan PUBG oynadığı amacıyla azarladı ve oyunu bırakmasını istedi. Oyunu bırakmak yerine öfkelenen ufak kardeşi, Shaikh’e saldırdı ve kafasını defalarca duvara vurduktan sonra abisini bıçakladı. Hastaneye kaldırılan genç, hastaneye yetişemeden aldığı darbeler sebebiyle hayatını kaybetti.

Hindistan odaklı bir haber ajansına göre polis, ufak kardeşi yakaladı ve mahkemeye sevk etti. 15 yaşındaki çocuğa abisini kasten öldürmekten ötürü cinayet davası açıldı.

Bilindiği üzere PUBG, alışkanlık yaptığı gerekçesiyle Hindistan’ın birtakım yerlerinde yasaklanmıştı. Bu sene Dünya Sıhhat Örgütü, video oyunu bağımlılığını adeta bir hastalık ilan etmek amacıyla adımlar atıyor. Dünyanın her yerinde gerektiğince tanınmış olan PUBG ve Fortnite gibi oyunlar yüzünden rehabilitasyona gönderilen çoğu çocuk var.

Kaynak: https://gamerant.com/minor-kills-brother-for-not-letting-him-play-pubg/


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir