Mobil 21 Kez Okundu 0

11 telefonla günde 20 saat Pokemon Go oynuyor

Tayvan’da torunununa özenerek bisikletine taktığı 11 telefonla günde 20 saat artırılmış gerçeklik oyunu Pokemon Go oynayan 70 yaşındaki bir kişi, sosyal medyada viral oldu.

Pokemon avını daha da ileri götürmek amacıyla bisikletine dört telefon daha takmayı planladığını ifade eden Chen San-yuan, bu hobisi nedeniyle ayda 1000 dolardan çok harcıyor.

Taipei sokaklarında “Pokemon Amca” olarak tanınan Chen, mobil şarj cihazlarının yardımıyla gece geç saatlere kadar oyun oynabiliyor.

Fotoğrafı sosyal paylaşım sitesi Reddit’te yayımlandıktan sonra üne kavuşan Chen, Pokemon yardımıyla yeni dostlar edindiğini ve Alzheimer’a yakalanma tehlikesini azalttığını söyledi.

Temmuz 2016’da çıkarılan Pokemon Go oyunu bütün dünyada kısa sürede tanınmış duruma gelmiş, oyunun yaratıcısı Nintendo şirketinin payları 5 gün içersinde 9 milyar dolar değer kazanmıştı.

Akıllı telefonda oynanan oyunda, artırılmış gerçeklikle gerçek görüntülerin üstüne bindirilen sanal canavarlar yakalanıyor.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir